Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka już tuż, tuż, więc zapraszamy Was ponownie do wspólnego świętowania!                                    Zaplanowaliśmy dla Was wiele ciekawych atrakcji!

KONKURSY:

THE BEST POSTER COMPETITION – zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie kulturowo-plastycznym, którego celem jest przygotowanie plakatu w formacie A3,bądź większym związanym z kulturą i historią Irlandii. Liczymy na Wasze zaangażowanie i kreatywność! Prace prosimy przynosić do 14.03.2024r. do p. Małgorzaty Adamiuk lub

1. Aleksandry Romanowicz.

OUTSTANDING IRISH HAT – zaskocz swoją innowacyjnością i oryginalnością w przygotowaniu irlandzkich nakryć głowy! Na rozstrzygnięcie konkursu zapraszamy w przebraniu do kawiarenki szkolnej na przerwie o 11:35.

LUCKY IRISH BINGO, komu przyniesie ono najwięcej szczęścia?

Zapraszamy Was do wspólnej gry na przy szkolnej kawiarence na długiej przerwie                         o 10:35. Sprawdź swoje szczęście!

WIEDZA:

1. PATRICK’S TRIVIA – czyli korytarz wiedzy o Dniu Świętego Patryka.

Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat tego święta. Na korytarzach naszej szkoły znajdziecie QR kody do sczytywania ciekawostek o Dniu Świętego Patryka!

ST.PATRICK – FACTS AND MYTHS lekcja w projekcie „Irlandia w szkole” realizowana podczas zajęć języka angielskiego pozwoli Wam na zgromadzenie wiedzy na temat postaci samego Świętego.

ATRAKCJE:

FACE ART – czyli malowanie twarzy:

Nasze zdolne koleżanki wymalują Wam fantastyczne, świąteczne wzory na twarzach! Zapraszamy do kawiarenki na przerwach!

SWEET DREAMS ARE MADE OF GREEN

Przygotowaliśmy dla Was również zielone przekąski i napoje, których koniecznie musicie spróbować! Dochód z sprzedaży, tak, jak w ubiegłym roku, zostanie przeznaczony na nasze lokalne schronisko dla zwierząt - Azyl.

A POT OF GOLD HUNTING - poszukiwanie drogocennego skarbu, gra terenowa, poszerzająca naszą wiedzę kulturową. Zapisy klas u p. Małgorzaty Trębickiej.

1. PATRICK’S PHOTOBOOTH AND SELFIE OF THE DAY:

-przyjdź do naszej świątecznej foto budki (korytarz główny, na piętrze, przy pokoju nauczycielskim) i zrób sobie super selfie z przyjaciółmi!

P.S. Cały dzień będą Wam towarzyszyły irlandzkie nuty! Pamiętajcie też o zielonych strojach, które będą miały magiczną, irlandzką moc chroniącą od odpytywania….

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia 15 marca!

platerka.szkolnastrona.pl/liceuma,624,dzien-swietego-patryka