Pierwszy Dzień Wiosny – Piknik z Marzanną

Jak co roku 21 marca dla całej społeczności uczniowskiej jest nie tylko Pierwszym Dniem Wiosny, ale też tzw. Dniem Wagarowicza. Dla uczniów naszej szkoły był również okazją do włączenia się w obchody Światowego Dnia Wody.

Uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli bowiem w Pikniku Naukowym „Woda dla pokoju” zorganizowanym przez Bialskie Wodociągi i Kanalizacji WOD-KAN, Bialskopodlaską Fundację Ekologiczną oraz Multicentrum, a objętym honorowym patronatem prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Była to okazja do spędzenia czasu w sposób aktywny i naukowy obserwując, ale też i uczestnicząc w przygotowanych na tę okazję, eksperymentach związanych z wodą. Oprócz doświadczeń fizycznych wszyscy uczestnicy wydarzenia wzięli udział w grach zręcznościowych oraz quizach tematycznych. Uczestniczyli w pogadance na temat „Skąd się bierze woda?”

Podczas pikniku został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny na Ekologiczną Marzannę. Wzięły w nim udział wszystkie nasze klasy, które uczestniczyły w pikniku.

Najwyżej została oceniona i otrzymała nagrodę główną, VOUCHER na OGNISKO z pełnym wyżywieniem dla całej klasy, Marzanna wykonana przez uczniów klasy 4b pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Kapeli.

Druga i trzecia nagroda w konkursie, VOUCHER na Wyjście do KINA i Wyjście na PIZZĘ, również została przyznana uczniom naszej szkoły. Otrzymali ją uczniowie klasy 4a z wychowawczynią p. Albiną Kozaczuk.

Dzień pełen wrażeń, emocji i widocznego zadowolenia na twarzach dzieci szybko dobiegł końca, a zakończyło go symboliczne topienie Marzanny przez strażaków z OSP KSRG „Sidorki” z Białej Podlaskiej oraz pyszna zupka z Bialskiej kranówki, tradycyjny polski żurek.

Autor: Małgorzata Kapela