Drukarka 3d

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne - drukarkę 3D. Zakup drukarki wraz z filamentami był możliwy dzięki pozyskanym środkom z programu MEiN "Laboratorium przyszłości"

Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć  pozwala na uatrakcyjnienie lekcji  poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do kariery w inżynierii, projektowania oprogramowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Otwarta konstrukcja tego modelu drukarki pozwoli uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania.

Zajęcia, na których dzieci korzystają z dodatkowego sprzętu, są bardziej ekscytujące od lekcji z tradycyjnymi podręcznikami.  Pobudzają ciekawość, wyobraźnię uczniów i zachęcają do zgłębiania wiedzy. Większa motywacja oznacza efektywniejszą naukę.

Dzięki  drukowaniu modeli 3D uczniowie odkrywają tajemnice nauk ścisłych oraz poznają budowę urządzenia i szczegóły dotyczące tego procesu, angażując przy tym wszystkie swoje zmysły.

Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D już za nami.

Zaczynamy od małych projektów, ale już za niedługo kto wie ....

Autor: Dorota Pińczuk